Laser OPEN TYPE (bez osłon głowicy) zaleca się wygrodzić kurtynami spawalniczymi lub umieścić w oddzielnym pomieszczeniu. Operator powinien pracować w okularach ochronnych.
Przewagą laserów otwartych OPEN TYPE jest to, że są tańsze, nie odstają parametrami od laserów zamkniętych oraz zajmują miej miejsca na hali.
HSG w ofercie posiada rezonatory zarówno RAYCUS jak i IPG. Według nas nie ma kluczowych przewag parametrycznych jak i ekonomicznych dla doboru rezonatorów IPG względem RAYCUS. Detale są identyczne, parametry pracy również. Awaryjność obu źródeł z uwagi na technologię laserów fiber w ogóle, jest trudno mierzalna (oba zwyczajnie psują się rzadko). Rezonatory IPG podnoszą cenę zakupu prawie dwu krotnie, względem rezonatorów RAYCUS.
Serwomechanizmy pozwalają na uzyskanie prędkości na poziomie do 200m/min i przyspieszeniu 1,5-2,5G.
Napędy liniowe pozwalają na uzyskanie prędkości na poziomie 300m/min i przyspieszeniu 6G.
Decyzja o wyborze modelu z serwami czy napędami liniowymi, powinna być oparta w uzasadnieniu względem prognozowanego obłożenia pracą kupowanej przecinarki. Sama jakość cięcia jest niemal identyczna w obu przypadkach i trudno szukać kluczowych różnic, które wyraźnie zasugerują przewag e jednego rozwiązania nad drugim.
Prowadzimy serwis wszystkich maszyn HSG w Polsce. Zapraszamy do skorzystania z formularza na stronie chmpolska.pl
Na stronie hsgpolska.pl, na stronie chmpolska.pl, na stronie hsglaser.com.
Konstrukcja serwisu opiera się na wsparciu klientów 3 oddziałami serwisu HSG w Polsce. Do dyspozycji serwisowej mamy:
– magazyn maszyn i części zastępczych koło Zielonej Góry (magazyn zasila wszystkie kraje UE)
– serwis CHM Gdańsk
– serwis CHM Warszawa
– serwis CHM Poznań
Każdy z oddziałów posiada głowice i rezonatory zastępcze + normalia serwisowe.
Dostępność technika do 48h. Reakcja serwisowa – natychmiast.
W Polsce zawsze gościmy techników producenta HSG, mamy więc serwis dwu-torowy, zarówno producenta jak i dealera – Centrali Handlu Maszynami.
Najpopularniejszą obecnie formą wymiany informacji są grupy serwisowe Whatsup, której uczestnikami są zarówno klienci jak i technicy Centrali Handlu Maszynami + technicy HSG. Niezmiennie obowiązują typowe zasady zgłoszeń usterek via email lub telefon.
Rozładunek (wyjęcie maszyny z kontenera) leży po stronie Zamawiającego. Wynika to z faktu, że sporo firm dysponuje własnym sprzętem lub zna lokalne firmy rozładunkowe. Każdorazowo klient otrzymuje od nas specjalną instrukcję wyładunku z dokumentacją zdjęciową. Na życzenie klienta rozładunek organizujemy osobiście z pomocą specjalistów działających w całej Polsce.
Cena transportu dużego kontenera z Chin do Polski (port Gdańsk) to koszt około 4 000 euro netto. Cena ta jest uwzględniona przy zakupie lasera HSG i klient nie ponosi z tego tytułu odrębnych kosztów.
Produkcja trwa między 4 a 8 tygodni dla typowych konfiguracji.
Czas transportu to 4 tygodnie, czyli łącznie należy przewidzieć termin dostawy do klienta w przedziale między 8 a 12 tygodni.
Zazwyczaj posiadamy kilkanaście maszyn w magazynie w Zielonej Górze, dostępnych od ręki, bez czekania. Prosimy o kontakt w celu sprawdzenia, co mamy do wydania — bez czekania.
Między stronami podpisywana jest umowa lub zamówienie. Umowę zakupu podpisuje się z POLSKĄ firmą (Centrala Handlu Maszynami Sp. z o.o.), nie ma konieczności kontaktów z producentem, ponieważ całkowitą odpowiedzialność za zakup, wdrożenie i serwis bierzemy na siebie my. Po podpisaniu zamówienia , umowy, klient wpłaca ustaloną zaliczkę i rozpoczynamy proces budowy urządzenia.
Na koszty pracy przecinarek laserowych składają się:
– części eksploatacyjne głowicy. Przykładowo szkiełko ochronne to koszt 180 PLN netto. Jego wymiana – raz na dwa tygodnie, w cyklu pracy jedno zmianowym.
– gazy techniczne – dla laserów np. 6kW należy zaopatrzyć się w kilka butli tlenu (4-12), ze dwie butle azotu, powietrze z kompresora 10bar (powietrze techniczne, nie do cięcia). Wymiana butli przy sporym obłożeniu lasera 1 raz w tygodniu.
– jeśli laser doposażony jest w jednostkę filtracyjną, raz na 4-8 tysięcy (!) roboczogodzin powinno się wymienić wkłady. Koszty wszystkich wkładów typowej jednostki filtracyjnej zespołu laserowego HSG, to około 5 000 PLN netto. Wkłady możesz kupić w hsgpolska.pl (do HSG), maturepolska.pl (wszystkie marki, nawet niestandardowe filtry dla filtracji Donaldson, Kemper, CleanAir, Patron, produkują wkłady na zamówienie w świetnych cenach).
To wszystko.
To oczywiście uproszczone szacunkowe dane na podstawie rozmów z kilkoma firmami stricte usługowymi. Ilość i rozkład gazów może się różnić w Twoim przedsiębiorstwie według profilu produkcji, gatunku ciętej stali, oczekiwanej jakości cięcia, grubości blach / profili itd.
Najważniejsze jest to, że koszt pracy lasera fiber nie jest na tyle duży, że musimy go obawiać jak to ma miejsce w przypadku plazmy (dysza, elektroda,łuska) czy waterjeta (rubin, garnet, dysza, uszczelniacze pomp itd.). Przy laserze koszty pracy są wielokrotnie mniejsze i bardzo przewidywalne.
W przypadku HSG oczekujemy zazwyczaj 10-30% zaliczki, 60% w momencie załadunku lasera do wydania klientowi, pozostała kwota płatna dopiero PO URUCHOMIENIU i przeszkoleniu, z pozytywnie podpisanym protokołem odbioru technicznego.
Jeśli nie jest to laser HSG, zalecamy ostrożność przed wpłatami 100% wartości kontraktu „z góry”. Znane są nam przypadki innych dostawców z Chin, gdzie po wpłacie, o ile laser dotarł do klienta, tak z instalacją i poprawnym uruchomieniem nie było tak łatwo, lub nie udało się go uruchomić wcale. Uruchomienie lasera to jedno, a wypracowanie oczekiwanej jakości i wydajności cięcia to drugie.
Lasery otwarte 1,5-12kW kupicie w przedziale między 280 – 590 000 PLN netto
Lasery zamknięte 1,5-12kW kupicie w kwotach od 350 – 800 000 PLN netto
Lasery BEVEL oferujemy od 600 000 PLN netto
Lasery do profili zaczynami od 400 000 PLN netto i kończymy na 3 000 0000 PLN netto za wersje tzw. stoczniowe
Lasery COMBO (2D + profile) to cena lasera 2D + od 100 000 PLN netto za profile
Jasne! Pracujemy zarówno z brokerami jak i bankami. W zasadzie zawsze pozytywnie zamykamy tematy powiązane z szukaniem leasingu nawet, gdy sytuacja klienta wydaje się być na tyle skomplikowana, że pozornie trudno by mu było uzyskać finansowanie.
Tak. Jeśli byłby to Wasz pierwszy projekt, warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w wyszukiwaniu i pisaniu projektów o dofinansowanie. To pierwszy krok. Następnie, po znalezieniu odpowiedniego programu dofinansowania należy przygotować tzw. zapytanie ofertowe, które musi ukazać się na stronie bazakonkurencyjności.pl. To tam potencjalni oferenci dowiadują się o przetargu i składają swoje oferty. Zadzwoń do nas, porozmawiamy na temat zakupu maszyny przez UE.
To zależy. Tworząc analizy opłacalności zakupu dla naszych klientów, zawsze zestawiamy zyski z posiadania lasera już teraz, bez czekania na UE, względem oszczędności, gdyby zakup refinansowała UE. Wbrew pozorom i logice, często leasing pozwala zarobić więcej, ponieważ laser masz JUŻ TERAZ, to teraz produkujesz dla siebie i już teraz budujesz bazę klientów dla swoich usług. A z wnioskami UE bywa różnie: – można odpaść w przedbiegach, można nie spiąć projektu formalnie, można pomylić się w przetargu, przez co tracimy finansowanie lub jego część. Leasing to procedura prosta, UE – długa i pełna zawiłości, ze sporym prawdopodobieństwem, że może się nie udać. Jeśli temat nie jest pilny, możesz rozejrzeć się za odpowiednimi dla siebie programami i przejść całą procedurę, wielu firmom się udało. Ze swojej strony pomagamy przy formalnościach, gdzie wymagane jest spełnienie warunków np. INDUSTRY 4.0, innowacyjność, nowe rozwiązania nie stosowane na rynku (innowacyjność produktu, innowacyjność procesowa).
Konfiguracja – instalacja – serwis
Skontaktuj się z nami i poznaj nasz zespół!
Specjaliści HSG są do Twojej dyspozycji o każdej porze. Po krótkiej rozmowie mailowej lub telefonicznej, otrzymasz najlepszą ofertę, w najlepszych pieniądzach.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub email, znajdziesz nas również na WhatsUp